WAKACJE Z GOK-IEM

W miesiącach wakacyjnych w Gminnym Centrum Kultury w Kłodawie, jak i w poszczególnych świetlicach na terenie gminy zrealizowano cykl warsztatów artystycznych: plastycznych, teatralnych i muzycznych, oraz zajęć interdyscyplinarnych. Letnie spotkania cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników, zapewniając dzieciom z terenu Gminy Kłodawa kreatywne i twórcze spędzanie wolnego czasu. Dodatkową atrakcją były także wspólne spacery po okolicznych lasach, czy ogniska odbywające się przy swietlicach. Nie zabrakło także wizyty aktorów Małych Form Teatralnych "Widowisko" z Krakowa. Bajki, w które włącza się także publiczność, tradycyjnie można już powiedzieć sprawiły wiele frajdy naszym najmłodszym widzom.

Lato to także czas sołeckich festynów, które w tym roku odbyły się w Zdroisku, Rybakowie, Wojcieszycach i Kłodawie. Spotkania okraszone były stoiskami z lokalną gastronomią i domowymi wypiekami, programem artystycznym, konkursami i Loerią Wójta Gminy Kłodawa Anny Mołodciak, w której wygrać można bylo głównie gadżety podkreślające turystyczny charakter gminy. Śmiało można powiedzieć iż okres wakacji był okresem bardzo bogatym w wydarzenia, a różnorodność programu sprawiła, iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie.