Ułatwienia dostępu

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

Powołane z inicjatywy dyrektorów instytucji kultury z województwa lubuskiego

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne, to cykl wydarzeń o charakterze przeglądów, adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania w następujących dziedzinach sztuki: recytacja, teatr, taniec, piosenka, fotografia, film, muzyka oraz plastyka.

Cele LKA to:

LKA RECYTACJE - FINAŁ W KŁODAWIE
Featured

LKA RECYTACJE - FINAŁ W KŁODAWIE

W Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie odbył się Finał Wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych LKA Recytacje 🙂
Rada artystyczna w składzie Sylwia Witkowska, Sławomir Szenwald i Anatol Wierzchowski wyłoniła następujących laureatów, oraz przyznała wyróżnienia :

HARMONOGRAM - FINAŁ LKA RECYTACJE - KŁODAWA 17.05.2023
Featured

HARMONOGRAM - FINAŁ LKA RECYTACJE - KŁODAWA 17.05.2023

LKA logo 1200x
Gminne Centrum Kultury w Kłodawie
ul. Jeziorna 8, 66-415 Kłodawa

10.00 - 10.45 - przyjazd, rejestracja Uczestników

11:00 – rozpoczęcie Finału

Featured

RECYTACJA WOJEWÓDZKA

17.maja 2023r. w Gminnym Centrum Kultury w Kłodawie odbędzie się wojewódzki etap konkursu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii Recytacja.
Wszelkie informacje uzyskają Państwo w biurze GOK w Kłodawie, tel. kontaktowy, 957311745, lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do Formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/rb2jZS5PQ1BXP1f9A
link do regulaminu :
Recytacja – Lubuskie Konfrontacje Artystyczne
RODO i zgoda na przetwarzanie danych wizerunkowych

Featured

LKA - INSTRUMENTALIŚCI

Za nami gminny etap Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – instrumentaliści.
Rada artystyczna w składzie: Marek Zalewski i Jarosław Pikuła przyznała nominacje do etapu powiatowego:
w kat. kl. IV-VI
Rodion Kapustinsky-pianino
w kat. kl. VII-VIII
Wojciech Chmielewski - keyboard
Agnieszka Gawron - gitara basowa

Recytacja – kategoria promująca sztukę recytacji, twórczość poetycką, która daje możliwość podnoszenia umiejętności recytatorskich uczestników. Różnorodność literatury polskiej i powszechnej wzmaga jej popularyzację. Uczestnicy rozbudzają swoje zainteresowania literackie i aktorskie dzięki występom na scenie przed publicznością. Co roku konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Każda kolejna edycja ma coraz więcej zwolenników co pokazuje coraz większe zainteresowanie. Nasz konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury a także do twórców indywidualnych.

Taniec – jest kategorią promująca twórczość taneczną dzieci i młodzieży województwa lubuskiego. Prezentuje się tu dorobek taneczny młodych artystów oraz ich prowadzących. Uczestnicy i ich instruktorzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, a także integrować w trakcie trwania konkursów i pikników LKA. Co roku konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Nasz konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury, a także do twórców indywidualnych.

Piosenka – dziedzina, promująca twórczość i umiejętności wokalne dzieci i młodzieży, integracja środowiska wykonawców, instruktorów oraz organizatorów. W tej kategorii skupiamy się na rozpowszechnianiu wartościowej twórczości muzycznej, doskonaleniu warsztatu i wymianie doświadczeń metodycznych. Co roku konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Nasz konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury, a także do twórców indywidualnych.

Teatr – celem kategorii, jest promocja twórczość dzieci i młodzieży, a także aktywizacja do działań twórczych. Odbywające się konkursy dają możliwość prezentowania dorobku teatralnego młodych artystów. Uczestnicy i ich instruktorzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, a także integrować w trakcie trwania konkursów i pikników LKA. Co roku konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Nasz konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych o ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury a także do twórców indywidualnych.

Plastyka – celem jest doskonalenie umiejętności dzieci i młodzieży w dziedzinie twórczości plastycznej, a także stworzenie możliwości prezentacji swoich prac oraz konfrontacji młodych twórców. Uczestnicy i ich instruktorzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, a także integrować w trakcie trwania konkursów i pikników LKA. Co roku konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Nasz konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury a także do twórców indywidualnych.

Fotografia – rozwija wyobraźnie, wyzwala ekspresje twórczą. LKA daje możliwość promowania twórczość fotograficzną dzieci i młodzieży, oraz doskonalenia warsztatu fotograficznego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury a także do twórców indywidualnych. Co roku konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Każda kolejna edycja ma nową szeroką tematykę, co pozwala na swobodę i daje różnorodność fotografowania.

Instrumentaliści – celem tej kategorii jest prezentacja umiejętności i dorobku muzycznego dzieci i młodzieży z terenu województwa lubuskiego. Dziedzina w której można zobaczyć umiejętności gry na wielu instrumentach począwszy od gitary, przez flety i perkusję, aż po fortepian. Uczestnicy i ich instruktorzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, a także integrować w trakcie trwania konkursów i pikników LKA. Co roku konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych, na trzech szczeblach gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Nasz konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podopiecznych domów kultury, gminnych i miejskich ośrodków kultury a także do twórców indywidualnych.

Image
Image
Image
Image
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie

Biuro GOK czynne:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

Księgowość:

poniedziałek, środa: 12.00 - 20.00