ŚWIETLICA W RÓŻANKACH JUŻ DZIAŁA

Świetlica w Różankach od wczoraj jest dostępna dla mieszkańców. Warto było czekać kilka lat na tę inwestycję. Ze starego, przedwojennego budynku powstał nowy, nowoczesny obiekt. Powierzchnia użytkowa świetlicy zwiększyła swoją objętość blisko trzykrotnie. W ramach inwestycji powstał dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 406,50 m2 i kubaturze 1501,20 m3. Na parterze znajdują się dwie sale (większa o pow. 109 m2 oraz mniejsza o pow. 61 m2) i przynależne do nich magazynki, zaplecze socjalne, pomieszczenie dla zespołu wokalnego a także pomieszczenia sanitarne.

Na piętrze jest sala komputerowa wraz z magazynkiem, dwa pomieszczenia biurowe, sanitariaty oraz kotłownia gazowa. Obiekt posiada ogrzewanie podłogowe, a w najwiekszej sali jest także kominek. W ramach inwestycji do obiektu zakupiono wyposażenie tj.: stoły, krzesła wyposażenie kuchni i komputer.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do pomieszczeń na piętrze można dotrzeć za pomocą specjalnej platformy schodowej.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 mln zł. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek uzyskał akceptację. Umowa, jaką podpisała wój gminy z Urzędem Marszałkowkim, opiewa na pomoc finansowa w wysokości 500 tys. złotych.

Na uroczystość przekazania świetlicy przybyło wielu mieszkańców Różanek. Świadczy to o tym, że była ona bardzo oczekiwana i będzie w niej tętnić życie kulturalne. Będą się również tu odbywać spotkania integracyjne łączące pokolenia i wszystkie grupy społeczne.

„...Życzę uczestnikom świetlicy wielu niezapomnianych wrazeń, ciekawych wydarzeń i przekonania, ze warto wyjść z domu, by zrobić coś dla siebie i innych..."- powiedziała w trakcie oficjalnego otwarcia Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak.