DZIEŃ OTWARTY W NADLEŚNICTWIE KŁODAWA

W minioną środę dzieci ze świetlicy w Kłodawie zostały zaproszone na dzień otwarty w Nadleśnictwie Kłodawa. Wycieczka autokarowa pod hasłem: "Jesień w lesie" pozwoliła uczestnikom zapoznać się z bogactwem kłodawskich lasów, zarówno tym roślinnym jak i zwierzęcym. Dzieci uczyły się korzystać z myśliwskiej lornetki, by podglądać faunę i florę w punkcie widokowym w Nadleśnictwie Santocko, zobaczyły perełkę kłodawskich lasów, czyli torfowiska, spróbowały jak smakują owoce żurawiny oraz jak wygląda słynna rosiczka. Największe zainteresowanie wzbudziła jednka podróż do Marzęcina- wioski, której nie ma.

Historia spalonej osady opowiedziana ustami Pana Nadleśniczego, picie wody ze źródła Marii czy odwiedziny lapidarium na długo pozostaną uczestnikom w pamięci. Popołunie w Nadlesnictwie zakończyło się wspólnym zajadaniem kiełbasek oraz zwiedzaniem "Korsakówki", gdzie premierowo odbył się pokaz film o pracy leśniczych i zasobach leśnych naszej gminy.