LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - POZNAJCIE WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY!

KONFERENCJA LKA 1000x

Dziś, w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa, podczas której Dyrektorzy kilku lubuskich instytucji kultury, przedstawili szczegóły projektu Lubuskie Konfrontacje Artystyczne oraz zaprezentowali uruchomioną dziś stronę internetową projektu - https://lubuskieart.pl/. - SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO JEJ ODWIEDZENIA W CELU POZNANIA SZCZEGÓŁÓW PROJEKTU.

LKA logo 1200x

Powołane z inicjatywy dyrektorów instytucji kultury z województwa lubuskiego

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne, to cykl wydarzeń o charakterze przeglądów, adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania w następujących dziedzinach sztuki: recytacja, teatr, taniec, piosenka, fotografia, film, muzyka oraz plastyka.

Cele LKA to:
- popularyzacja amatorskiej twórczości artystycznej,
- edukacja artystyczna dzieci i młodzieży,
- konfrontowanie i integrowanie wykonawców oraz animatorów zajmujących się amatorską twórczością artystyczną.

Organizatorzy oraz kalendarz wydarzeń:
Organizatorami wydarzeń są ośrodki, domy i centra kultury działające na terenie województwa lubuskiego, które wspólnie zrealizują i przeprowadzą poszczególne etapy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych:

FINAŁY WOJEWÓDZKIE LKA 2022
LKA PIOSENKA - Zielona Góra, 28-29.04.2022r.
LKA RECYTACJE - Kłodawa, 13.05.2022r.
LKA TANIEC - Nowa Sól, 18-19.05.2022r.
LKA INSTRUMENTALIŚCI - Zbąszynek, 20.05.2022r.
LKA PLASTYKA - Zbąszynek, 27.05.2022r.
LKA TEATR - Sulechów, 7-8.06.2022r.
LKA FOTOGRAFIA - Zielona Góra, 12.06.2022r.
LKA FILM - Sulechów, 15.06.2022r.

Do finałów wojewódzkich kwalifikowani będą uczestnicy, którzy zostaną laureatami finałów powiatowych, a wcześniej gminnych. Na poziomie wszystkich etapów Uczestnicy będą oceniani przez Radę Artystyczną, powołaną przez Organizatora. Skład Rady będą tworzyć artyści, instruktorzy, nauczyciele poszczególnych dziedzin sztuki, o wysokich kwalifikacjach merytorycznych, cieszących się uznaniem środowiska i cechujących się obiektywizmem.
Organizatorzy poszczególnych etapów zapewniają nagrody dla Laureatów w postaci: nagród rzeczowych i finansowych (vouchery), pamiątkowych dyplomów i statuetek.
Rada Artystyczna decyduje o przyznaniu tytułu laureata i nominacjach do kolejnych etapów. Oceny i decyzje Rady Artystycznej są ostateczne.

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne realizowane są przez 34 ośrodki kultury z województwa lubuskiego, przynależące do Zrzeszenia Lubuskich Instytucji Kultury.