KŁODAWSKA MAJÓWKA 2019

20190525 1407583699

Kolejna edycja Kłodawskiej Majówki, która odbyła się na błoniach przy jeziorze za nami. W pierwszej częsci imprezy Wójt Gminy Kłodawa Anna Molodciak zaprosiła najmłodszych uczestników na "Gminny Dzień Dziecka", w trakcie którego wystąpiły dzieci ze szkół w Kłodawie i Różankach, zaśpiewały "kłodawskie słowiki" z gminnych placówek przedszkolnych, jak również laureaci starszych kategorii, wybranych przez jury w trakcie konkursu, który odbył się tydzień wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie pojawiła się również najmłodsza formacja "gokowskiego" zespołu tanecznego, a program pt.: "Mini Playback Show" zaprezentowały gminne świetlice. Całość zakończyła pierwsza, z kilku zaplanowanych tego dnia loterii fantowych, skierowana właśnie do najmłodszych uczestników majowego pikniku w Kłodawie. W ramach poczęstunku dla dzieci przygotowano watę cukrową, napoje, oraz kiełbaskę z grilla, którą serwowali sołtysi.

Tegorocznej majówce towarzyszyła akcja "Moto Krew", zorganizowana przez gorzowski oddział klubu motocyklowego Nine Six Mc Poland. Przez pierwsze kilka godzin, w specjalnie przygotowanych namiotach można było oddać krew, a na krwiodawców czekał poczęstunek w postaci drożdżówek, grochówki i kiełbasek z grilla. Do tej pory akcja realizowana była głównie w galeriach handlowych na terenie miasta, także cieszymy się że jej plenerowy wymiar miał miejsce właśnie na Kłodawskiej Majówce. Gmina Kłodawa czynnie włącza się także w akacje charytatywne na rzecz leczenia i rehabilitacji potrzebujących mieszkańców gminy. W tym roku zebrane środki w kwocie blisko 5.500 złotych, przekazane zostały na rzecz braci Paterków - Łukasza i Przemka.
Nie zabrakło akcentu sportowego - "Bieg Szlakiem Jeziora Kłodawskiego", w tym roku zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W trzech kategoriach wystartowało kilkadziesiąt osób, a w biegu rodzinnym miłym akcentem był udział reprezentacji urzędu gminy, która zajęła drugie miejsce... oficjalnie jednak drużyna nie została sklasyfikowana, ale wójt Anna Mołodciak również "naszej reprezentacji" na scenie wręczyłą pamiątkowe medale i gadżety. Swoje puchary na Kłodawskiej Majówce odebrali także najlepsi zawodnicy w tysiąca sportowego, którzy zakończyli cykl Grand Prix o tytuł "Mistrza Seniorów Gminy Kłodawa". Zawody rozgrywane były pod patronatem dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, a kolejna edycja rozpocznie się we wrześniu. W trakcie majówki wyróżniono sześciu karciarzy oraz sekretarza zawodów, a tytuł Mistrza trafił do Zbigniewa Fórmaniaka z Wojcieszyc.
Oficjalnie, część dla nieco starszej publiczności rozpoczął Blok Kultury i Tradycji Lokalnej, w trakcie którego wystąpiły gminne zespoły śpiewacze: Echo z Wojcieszyc, Strumyk z Santoczna, Brzezinki z Santocka, Kosy oraz Bukowina ze Zdroiska, a także Kłodawianki z Kłodawy. Nasze zespoły jak zawsze barwnie zaprezentowały się na scenie, porywając do tańca pierwszych chętnych wśród coraz liczniej gromadzącej się publiczności. Wieczór należał do zaproszonych gwiazd, a w tym roku, na Kłodawskiej Majówce pojawiło się trzech "topowych" wykonawców: Sidney Polak, zespół Weekend oraz Formacja Nieżywych Schabuff.
Sidney Polak, w listopadzie ubiegłego roku wydał swoją trzecią płytę, którą z powodzeniem promuje na koncertach w całym kraju. W trakcie jego występu w Kłodawie, pojawiły się kompozycje z nowego krążka, ale nie zabrakło też największych hitów wokalisty takich jak "Chomiczówka", czy "Otwieram Wino". Koncert zakończył się kilkoma bisami, a kłodawskie błonia zapełniły się kilkutysięczną publicznością. Po kolejnej loterii, na scenie pojawił się Radek Liszewski wraz z zespołem Weekend. Ich taneczne piosenki spowodowały, iż Kłodawska Majówka rozkręciła sie na dobre. Fani zespołu bawili sie wyśmienicie, śpiewając razen zespołem największe hity, na czele z najpopularniejszą piosenką nurtu disco polo "Ona tańczy dla mnie". Koncert zakończył się odśpiewaniem wspólnego "100 lat", a to dlatego że 18 dzień maja to również dzień urodzin Radka Liszewskiego. Po koncercie Weekendu na scenie pojawiła się Formacja Nieżywcyh Schabuff. Koncert Fomracji był pordróżą, często melancholijną, poprzez największe hity jakie zespół wydał w trakcie swojej 30-letniej działalności. Nie zabrakło piosenek typu "Lato", "Faja 98", "Klub wesołego szampana", czy "Ławki"... wszystko okraszone bardzo klimatycznym wokalem Olka Klepacza.
Przepiekna pogoda, urok miesjca oraz wielość atrakcji sprawiły, iż tegoroczną majówkę można uznać za bardzo udaną. Podkreślali to zaproszeni goście na czele z niemieckim partnerem – przedstawicielami gminy Seelow. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Straż Gminna, jednostki OSP, służby medyczne i policyjne. Przygotowanie i realizacja Kłodawskiej Majówki to wspólny wysiłek wielu gminnych jednostek na czele z Urzędem Gminy, Gminnym Zakładem Komunalnym oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury.