ZAPISY DO LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH

FERIE BEZ NUDY

20200309 1522826285

Oferta spędzenia czasu wolnego w trakcie ferii, głównie dla najmłodszych mieszkańców Gminy Kłodawa, była urozmaicona i bardzo bogata. Już w pierwszy dzień ferii, 24 stycznia dla fanów w boysbandów typu Backstreet Boys, NKOTB, czy NSYNC wystąpiła warszawska formacja SE7EN założona przez jednego z liderów zespołu BOYS Konrada "Tulipana" Dobrzyńskiego. Było to show taneczno-muzyczne, zabierające "starszą publiczność" do lat 90-tych, a młodszej pokazując jak można się bawić na koncertach szeroko rozumianej muzyki pop.

Po mocnym otwarciu przyszedł czas na liczne warsztaty, spotkania prewencyjne i wyjazdy organizowane prze poszczególne świetlice. Natomiast w sali widowiskowej, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojcieszycach odbyły się między innymi pokazy kina sferycznego, które przygotowało cztery projekcje skierowane kolejno do różnych grup wiekowych - od przedszkolaków, aż po młodzież i osoby dorosłe. Niezwykle interesujące i bardzo kolorowe okazały się trzydniowe warsztaty, które zabrały uczestników do świata Fridy Kahlo, a zakończyły się wspólną dyskoteką. Na koniec zimowych ferii nie zabrakło tradycyjnego Sportowego Turnieju Świetlic "O Puchar Wójta Gminy Kłodawa". Chociaż zawsze podkreślamy, że nie chodzi o triumfy ale dobrą zabawę, to jednak po zaciętej rywalizacji tegoroczne zmagania wygrała świetlica z Wojcieszyc. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Zdroiska, a na trzecim miejscu podium stanęły Zjednoczone Siły Santocka i Łośna. Chociaż śniegu nam trochę brakowało, to na nudę na pewno nie było można narzekać.