SPOTKANIA KULTUROWE W ZDROISKU

VIII edycja Wakacyjnych Spotkań Kulturowych odbyła się 4 lipca w Zdroisku. W tym roku tematem przewodnim była kultura grecka. Uroczyste otwarcie odbyło się w klimacie olimpijskim - po przywitaniu gości przez Wojewodę Lubuskiego Jana Świrepo, Wójta Gminy Kłodawa Anny Mołodciak oraz Sołtysa Zdroiska Szymona Ładuby zapłonął znicz olimpijski. Konkurencje sportowe przeprowadzał reprezentant Polski w wioślarstwie Paweł Midloch oraz mistrz olimpisjki z Aten Tomasz Kucharski. Na scenie klimaty greckie przybliżyły swoimi występami gminne zespoły: Kłodawianki z Kłodawy, Brzezinki z Santocka oraz Bukowina ze Zdroiska. Niespodzianką było pojaiwenie się megaz gwiazdy w postaci Demisa Roussosa... w którego rolę wcielił się Aleksander. Zarówno organizatorzy jak i zaproszeni goście zadbali o odpowiednie przebrania, taniec i sam klimat imprezy. Kolejne spotkania - za rok. Do jakiego kraju zabiorą nas mieszkańcy Zdroiska, tego jeszcze nie wiemy... ale już jesteśmy ciekawi.