FERIE Z GOKiem

Okres ferii zimowych w Gminie Kłodawa to czas, w którym na brak zajęć nie można było narzekać. W pierwszym tygodniu młodzież ze świetlic spotkała się na warsztatach
Jako pierwsze odbyły się zajęcia "Z wizytą u Korsaka" przygotowane i zrealizowane wspólnie z Nadleśnictwem Kłodawa, które obejmowały:

• zwiedzanie "Korsakówki" oraz wystawy "Włodzimierz Korsak - Życie, Pasja, Twóczość"
  • prezentację multimedialną
  • warsztaty artystyczne: "Portret Włodzimierza Korsaka"

Spotkania odbyły się w dniach 16-17 luty 2015r..

Kolejną atrakcją był spektakl Królowa Sniegu w gorzowskim teatrze, który obejrzała blisko setka dzieci z terenu Gminy Kłodawa. Po przedstawieniu Jan Mierzyński, aktor grający w spektaklu m.in rolę bardzo charakterystycznej Wrony, zabrał uczestników w podróż po "zakamarkach teatru".

Pierwszy tydzień ferii zakończyły warsztaty muzealne w Spichlerzu. Blisko 40 osób w podziale na dwie grupy wzięło udział w specjalnie przygotowanych zajęciach pt.: "Tajniki graffiti – jak wykonać własny szablon" – przeprowadzone 19.02.2015r. przez Bartosza Nowaka, oraz "Optyka dla każdego.Kalejdoskop" przeprowadzone 20.02.2015r. przez Katarzynę Sanocką-Tureczek.

W drugim tygodniu ferii świetlice funkcjonowały wg planów przygotowanych przez poszczególne instruktorki. Oprócz zajęć stacjonarnych dzieci i młodzież z terenu Gminy Kłodawa wyjeżdzały na basen, lodowisko lub do kina.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty plastyczne. Uczestnicy powoli już przymierzali
się do wykonywania ozdób świątecznych, ale głównym ich zadaniem było wykonanie wspólnej pracy podsumowującej okres spędzonych ferii.

W ostatni piątek w Zespole Szkół w Różankach odbył się Międzyświetlicowy Turniej Sportowy "O Puchar Wójta Gminy Kłodawa". W zabawie udział wzięły ośmioosobowe reprezentacje poszczególnych świetlic. Nauczyciele z Różanek przygotowali konkurencje, w których zawodnicy zdobywali określoną ilość punktów na rzecz swoich drużyn, a ich łaczna ilość decydowała o końcowej klasyfikacji. I miejsce zajęła świetlica z Santocka, na niższych stopniach "pudła" uplasowały się drużyny z Kłodawy i Wojcieszyc.

"Z WIZYTĄ U KORSAKA":

FERIE 2015 - TEATR