BAJECZNA KRAINA NADODRZAŃSKA

Stowarzyszenie Kultury i Sztuki z Falkenhagen we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury z Kłodawy oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy z Gorzowa wspólnie przygotowało i wydało grę planszową pt.: "Bajeczna Kraina Nadodrzańska". Gra nawiązuje do czasów gdy na świecie były jeszcze krasnoludki, rusałki, zamkowe damy i straszydła. Każda z występujących postaci, a jest ich dwanaście, opowiada swoją bajeczną historię. Prezentacja gry oraz dołączonego do niej kalendarza, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Połączana była z prezentacją filmu opowiadającego historię poszczególnych postaci oraz wystawą. Każda świetlica otrzymała po jednym egzemplarzu gry oraz kalendarze.

Projekt został współfinansowany ze środków Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”
„Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”