23 FINAŁ WOŚP W KŁODAWIE - PODSUMOWANIE

Gmina Kłodawa tradycyjnie włączyła się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponownie zbierając na rzecz fundacji kwotę powyżej 10.000 złotych, a dokładnie 12.243,31!!!

Pierwsi wolontariusze pojawili się na ulicach poszczególnych sołectw po godz. 8.00, łącznie było ich ok. trzydziestu - głównie gimnazjalistów ze szkół w Kłodawie i Różankach. Młodzi ludzie mimo nie najlepszej pogody, z gorącym uśmiechem na twarzach, zachęcali miszkańców gminy do wspierania ackji Jurka Owsiaka. Kwota jaka znalazła się w puszkach to 7.000 złotych.

Oficjalnie finał wystartował w Zespole Szkół w Kłodawie o godz. 16.00, poprzedzony został kąpielą morsów z klubu "Eskimo" w jeziorze kłodawskim. Program artystyczny przygotowali uczniowie ZS Kłodawa, wystąpiły również gminne zespoły Bukowina ze Zdroiska oraz Brzezinki z Santocka, a także działające przy GOK formacje taneczne: Fel-X z Różanek, JMJ z Santocka i Rivers z Santoczna, oraz pary taneczne z gorzowskiej szkoły tańca Fan Dance. Dodatkową atrakcję w postaci motocykli żużlowych oraz wystawy swoich pucharów przygotowali zawodnicy GUKS Speedway Wawrów - Drużynowego Mistrza Polski w miniżużlu. Rada Rodziców przygotowała natomiast ciasto, którego porcję można było nabyć za "symboliczną złotówkę" wrzuconą do puszki. W trakcie finału zorganizowano konkurs plastyczny "Zima lubi dzieci", w którym udział wzięły przedszkolaczki i dzieciaki w wieku 6-9lat. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a rodzice mogli "wykupić" prace swoich pociech. Na hali sportowej rozstawione były stanowiska do gry w tenisa stołowego, dla chetnych sportowych wrażeń i emocji.

Dużym zastrzykiem gotówki okazały się tegoroczne licytację, które przyniosły blisko 5000 złotych!!!! Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety przekazane przez władze gminy: "Nalewki Andrzeja" przekazane przez Radnego Powiatu Gorzowskiego Andrzeja Legana łącznie sprzedały się za 450,- (4szt.), kosz obfitości Wójta Gminy Kłodawa Anny Mołodciak wylicytowany został za 250,- ,a tort ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Jana Kuberę sprzedano za 150,-. Wysoką cenę uzyskał album przekazany przez senator Helenę Hatkę - 200,- zaproszenia na zabawy do Centrum Konferencyjnego Cysters - 300,- oraz Ośrodka Wypoczynkowego "Azyl" - 250,- (oba z Mironic). Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety sportowe: czapeczka z daszkiem Stali Gorzów została sprzedana za 250,- (łącznie gadżety Stali sprzedano za 690,-), koszulka z autografami gorzowskich koszykarek - 140,- piłka i szalik Róża Różanki - 100,-. Gadżety przekazane przez Nadleśnictwo Kłodawa, Bibliotekę Gminną oraz Warsztaty Terapii Zajęciowych łącznie zasiliły orkiestrowe konto na kwotę ponad 600,-!!!

Imprezę zabezpieczali strażacy OSP z Łośna i Santocka oraz Straż Gminna i Policja. Koordynacją i przygotowaniem całego finału zajmowali się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Szkół w Kłodawie, natomiast zliczeniem całej sumy zajęły się Marta Pawlak i Joanna Gozdowska - pracownice UG w Klodawie.

Wszystkim gorącą dziękujemy za udział w akcji, otwarte serca i umysły... SIE MA