FERIE Z GOKIEM - PODSUMOWANIE

20190206 1767233251

Za nami bardzo intensywny czas ferii zimowych - nie zabrakło wyjazdów, warsztatów artystycznych oraz turnieju sportowego świetlic... ale po kolei. Ferie gminne rozpoczęliśmy od wyjazdu do niedawno otwartego praku rozrywki Majaland w Kownatach. W świecie Pszczółki Maji czekały tematyczne animacje, karuzele, place zabaw czy wreszcie rollercoster. Śmiało można powiedzieć, że atrakcji nie brakowało zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych łącznie z kadrą instruktorską, która również nie omieszkała skorzystać z parkowych atrakcji.

Gminę Kłodawa odwiedzili także aktorzy Teatru Krak Art z Krakowa, którzy łącznie przedstawili trzy spektakle dla najmłodszych. Przygody "Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, obejrzała publiczność zebrana w sali widowiskowej GOK. W świetlicach w Rybakowie i Santocku, teatr zaprosił naszych młodych mieszkańców do "Lodowej Krainy". Wszystkie przedstawienia miały charakter interaktywnej zabawy, a oprócz mile spędzonego czasu, z każdej opowieści wypływał także pozytywny morał, który mamy nadzieję widzowie zabrali ze sobą w pamięci.
W okresie ferii zimowych cykl spotkań, zabaw i wyjazdów przygotowały także poszczególne świetlice. Odbyły się tematyczne zajęcia w GOKu w ramach sekcji plastycznej i aktorskiej, a całość zakończył Międzyświetlicowy Turniej Sportowy "O Puchar Wójta Gminy Kłodawa". Ośmioosobowe, mieszane zespoły reprezentujące poszczególne świetlice spotkały się w Zespole Szkół w Kłodawie. Przygotowane konkurencje miały charakter sportowo-rekreacyjny i zachęcały przede wszystkim do dobrej zabawy... ale jak to na turnieju bywa nie zabrakło dawki andrenaliny i emocji. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z kłodawskiej placówki. Po podliczeniu wszystkich punktów najlepszą drużyną okazała się świetlica z Rybakowa, na drugim miejscu uplasowało się Santocko, a miejsce trzecie zajęła reprezentacja świetlicy z Różanek Szklarni. Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców, oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich świetlic wręczyła Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak, dziękując jednocześnie za udział w turnieju i całym programie przygotowanym na ferie zimowe.