KŁODAWSKA MAJÓWKA 2018

20180607 1991704948

Kłodawska Majówka, jak co roku odbywa się w drugiej części maja i nie inaczej było tym razem. Chociaż tradycja imprezy sięga już ponad dekadę, to w tym roku odbyła się ona w premierowym miejscu - Błonie przy jeziorze w Kłodawie od strony ul. Gorzowskiej.
W samo południe Wójt Gminy Kłodawa Anna Molodciak zaprosiła najmłodszych uczestników na "Gminny Dzień Dziecka", w trakcie którego wystepowały dzieci ze szkół w Kłodawie i Różankach, śpiewały "słowiki" z gminnych placówek przedszkolnych, program pt.: "Mini Playback Show" zaprezentowały świetlice, a całość zakończył występ zespołu artystycznego Buziaki z Gorzowa Wlkp.

W ramach poczęstunku przygotowano watę cukrową, napoje, wafelki oraz kiełbasę z grilla. Konkursy w tematyce ryb, jezior i turystyki przygotowało stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Dobiegniewskie", które w ramach Kłodawskiej Majówki zorganizoało "Dzień Rybaka".

Oficjalnie, część dla nieco starszej publiczności rozpoczął Blok Kultury i Tradycji Lokalnej, w trakcie którego wystąpiły gminne zespoły śpiewacze: Echo z Wojcieszyc, Bukowina ze Zdroiska, Kłodawianki z Kłodawy, Brzezinki z Santocka, Kosy ze Zdroiska, Róży Kwiat z Różanek i zespół Strumyk z Santoczna. Nie zabrakło akcentu sportowego - "Bieg Szlakiem Jeziora Kłodawskiego", w tym roku zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, oraz tradycyjnych loterii fantowych, przygotowanych przez Wójta Gminy Kłodawa.

Wieczór należał już do zaproszonych gwiazd. Jako pierwsze na scenie pojawiły się Czerwone Gitary. Zespół, łączący pokolenia, koncertuje od 1965 roku i ma na swoim koncie wiele niezapomianych przbojów, które wybrzmiały także w Kłodawie. Następnie wystąpiła Nadija. Zespół rodem ze Szprotawy, w swoim charakterystycznym stylu, łącząc elementy folkrocka zaprezentował swoje piosenki w języku polskim, łemkowskim i ukraińskim. Wieczór zakończył koncert zespołu Power Play, czyli gwiazdy muzyki disco.

Przepiękna pogoda, urok miesjca oraz wielość atrakcji sprawiły, iż tegoroczną majówkę można uznać za bardzo udaną. Podkreślali to zaproszeni goście na czele z niemieckim partnerem - Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki z Falkenhagen. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Straż Gminna, gminne jednostki OSP, służby medyczne i policyjne. Przygotowanie i realizacja Kłodawskiej Majówki to wspólny wysiłek wszystkich gminnych jednostek na czele z Urzędem Gminy, Gminnym Zakładem Komunalnym oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury.