KŁODAWSKI SŁOWIK - PRZEGLĄD WOKALNO-MUZYCZNY

20180517 1996293867

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbył się coroczny przegląd wokalno-muzyczny "O Kłodawskiego Słowika". Do poludnia jako pierwsze zaśpiewały przedszkolaczki z Kłodawy, Wojcieszyc i Różanek. Ich występy nie brały udziału w konkursie, za to nagrodzone zostały gromkimi oklaskami ich rówieśników oraz pamiatkowymi dyplomami oraz upominkami.

O godz. 16.00 rozpoczęły się prezentacje konkursowe, oceniane w tym roku przez dwuosobowe jury w składzie: Marek Zalewski oraz Andrzej Jóźwiak - nauczycieli gorzowskich szkół muzycznych oraz czynnie działających muzyków estradowych.

Występy wokalistów podzielone były na trzy kategorię: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII i gimnazjum. Po wystłuchaniu wszystkich prezentacji, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

kat. szkoła podstawowa kl. I-III:
1. Julia Bartold
2. Anna Mucha
3. Oliwier Ignyś
wyróżnienia: Alicja Jaworska, Michał Szarafan

kat. szkoła podstawowa kl. IV-VI:
1. Sara Zawadziński
2. Zosia Terlecka
3. Weronika Lewandowska
wyróżnienia: Zosia Wasilewska, Mela Kreczko

kat. SP. kl. VII i Gimazjum:
1. Julia Ignyś
2. Zosia Owczarek
3. Wiktor Sinkowski
wyróżnienia: Michał Pieczkowski, Amelia Majewska

Larueatom, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczyła Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak, natomiast nagrody dla wyróżnionych ufundowała Radna Gminy Kłodawa Katarzyna Chmiel. Jednocześnie najlepsze osoby z poszczególnych kategorii zostały zaproszone do występów na Kłodawskiej Majówce 2018, która odbędzie się 19 maja. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.