BLISKO 20.000 ZŁOTYCH ZASILIŁO KONTO WOŚP ZE ZBIÓRKI W KŁODAWIE !!!

Pierwsze kwesty 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się po godzinie ósmej rano. Uczniowie szkół z Kłodawy i Różanek pojawili się na ulicach poszczegółnych sołectw. Mimo wczesnej pory i zimowej aury, atmosfera była bardzo gorąca, a mieszkańcy Gminy Kłodawa chętnie wrzucali datki do puszek.

O godz. 15.00 Klub Morsa Eskimo oficjalnie rozpoczął kłodawski finał, a całość atrakcji artystycznych wystartowała godzinę później w Zespole Szkół w Kłodawie. Bogaty program przygotowali głównie uczniowie kłodawskiej placówki, ale na scenie nie zabrakło młodych wokalistów ze szkoły w Różankach, zespołu Kłodawianki, Brzezinki i tanecznych formacji działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Z zaproszenia skorzystał również Zespół Artystyczny "Buziaki" z Gorzowa, który przedstawił zimowy program przygotowany przez najmłodsze grupy. Swoje taneczne umiejętności pokazali uczniowie Szkoły Tańca Siempre Latino, a taniec z elementami akrobatyki na mistrzowskim poziomie zaprezentowały dziewczyny z Klubu Tańca Sportowego "Mirage". Chwytające za serce przedstawienie przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Chwalęcić, którzy jednocześnie dołączyli się do zbiórki przekazując swoje prace do licytacji. Po godz. 20-tej rozbłysło tradycyjne "Światełko do Nieba". Mieszkańcy gminy rozpalili zimne ognie, a strażacy OSP Kłodawa pod nadzorem druhny Bożeny Popowskiej odpalili fajerwerki. Całość zakończył koncert zespołu Radio Landsberg z Gorzowa, który mocnym rockowym akcentem podsumował kłodawski finał.
Imprezie towarzyszyły liczne licytacje... tradycyjnie najbardziej cenne były gadżety WOŚPu i Przsytanku Woodstock, gadżety sportowe (Stal Gorzów, Stilon Gorzów, AZS AJP Gorzów, GKP Kłodawa), kosz rozmaitości Wójta Gminy Kłodawa, aż wreszcie voucher na zabawę sylwestrową 2018/19 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym "Cysters" w Mironicach... i wiele innych przekazanych w dniu imprezy przez osoby prywatne. Łącznie, sprzedane przedmioty uzyskały kwotę blisko 5tys. złotych. Cała suma uzbierana w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku, to kwota 19.307,92.
Finał koordynował Gminny Ośrodek Kultury, a w całą akcję zaangażowanych było wiele gminnych instytucji, poczynając od Straży Gminnej i jednostek OSP odpowiedzialnych za zabezpiecznie imprezy, poprzez pracowników Urzędu Gminy Kłodawa (Marta Więckowska, Joanna Gozdowska, Elwira Cierniewska, Cecylia Kustorz), liczących zebrane pieniądze, po Szkołe Podstawową w Kłodawie i jej pracowników, gdzie odbył się finał.
Razem zagralismy w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Wyrównania Szans w Leczeniu Noworodków.