PIPPI POŃCZOSZANKA W WOJCIESZYCACH

Pippi Pończoszanka - spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Pinokio z Łodzi zakończył dwudniowy projekt, który odbył się 3-4 sierpnia w Wojcieszycach.
Tytułowa Pippi, ruda dziewczynka z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów, w pierwszy dzień zaprosiła dzieci i młodzież na warsztaty do Gminnego Ośrodka Kultury. Aktorzy, muzycy i akrobaci odbyli wspólne zajęcia z ponad 60-cio osobową grupą, zakończone paradą i koncertem na scenie rozstawionej pod blokami. Koncert miał formę happeningu i jednocześnie był zaproszeniem na wydarzenie główne, czyli spektakl "Pippi Pończoszanka", który odbył się 4 sierpnia w namiocie cyrkowym w Wojcieszycach.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podjęli temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominając się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie przypominając dorosłym, jak ważną rolę pełnią w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci. Spektakl odbył się przy komplecie publiczności, a kilkudziesięciometrowa kolejka ustawiła się pod namiotem na długo przed samym przedstawieniem. Pippi została przyjeta bardzo entuzjastycznie, a całość zakończył koncert zespołu Bure Kury, przyjęty zabawą i owacjammi na stojąco.

Projekt został zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez:
Gminę Kłodawa, Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Nova" z Łośna, Instytut Teatralny z Warszawy oraz Teatr Pinokio z Łodzi.