X JUBILEUSZOWA KŁODAWSKA MAJÓWKA

20 maja, w samo południe wystartowała Kłodawska Majówka, która w tym roku odbyła się po raz dziesiąty. Zabawę rozpoczął Eko Festyn połączony z Gminnym Dniem Dziecka. Uczniowie placówek oświatowych z terenu Gminy Kłodawa z tej okazji przygotowali specjalny program artystyczny oraz wystawę pt.: "Drugie życie Twoich śmieci". Na placu odbywały się gry i zabawy związane z ekologią, dostępne były stoiska UG Kłodawa i Związku Celowego Gmin MG-6 oraz nowoczesna śmieciarka firmy Eneris. Odbył się również pokaz "mody śmieciowej" - kreacji przygotowanych z odpadów. Na scenie oprócz prezentacji szkół zaśpiewały "Kłodawskie Słowiki" z przedszkola Bajkolandia z Kłodawy oraz Wesołej Gromady z Wojcieszyc z oddziałem w Różankach, wystąpili uczestnicy świetlic w programie "Mini Playback Show" oraz sekcja teatralna GOK, a blok dla dzieci swoim koncertem zakończyło Centrum Usmiechu.

Blok Kultury i Tradycji Lokalnej rozpoczął się po godz. 15-tej, a oficjalnie otworzyli go Jan Kubera przewodniczący Rady Gminy Kłodawa oraz wójt gminy Anna M\ołodciak. W tej części można było zobaczyć i usłyszeć zespoły śpiewacze działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: Kłodawianki z Kłodawy, Brzezinki z Santocka, Róży Kwiat z Różanek, Strumyki z Santoczna, Echo z Wojcieszyc, Bukowina ze Zdroiska, oraz zespół Kosy również ze Zdroiska. Występy poszczególnych zespołów przedzielały pokazy taneczne młodzieżowych formacji: Marimba, Smile i Fel-X działających przy poszczególnych świetlicach, w ramach sekcji GOK. Pokaz tańca sportowego zaprezentowali tancerze formacji Mirage z Santoka.

Po godz. 19-tej na scenie pojawiły się zaproszone gwiazdy. Jako pierwszy kłodawską publiczność rozgrzał Norbi. Z głośników wybrzmiały jego największe hity z "Kobiety są gorące", "Rozkołysz mnie jeszcze raz" czy "Nie zaczepiaj mnie bo powiem mamie" na czele, a plac przy ul. Jeziornej wypełnił się po brzegi. Wieczór należał jednak do Michała Wiśniewskiego, który podniósł temperaturę imprezy do wrzenia. Wszyscy wspólnie śpiewali największe przeboje jego i zespołu Ich Troje. Wydawało się, że nic już nie jest w stanie zaskoczyć kłodawskiej publiczności, gdy na scenie pojawił się Dawid Kwiatkowski. Gorzowanin, korzystając z wizyty w swoim rodzinnym mieście postanowił odwiedzić również Kłodawę. Półtora godzinny koncert zakończyły bisy, zagrane na specjalną prośbę wójta - Anny Mołodciak.

Przed kolejnymi koncertami odbył się bardzo atrakcyjny pokaz tańca z ogniem oraz jubileuszowy pokaz fajerwerków. Do muzycznych klimatów powróciła KoY, prezentując swój najnowszy singiel "Siła" promowany m.in przez ogólnopolską stację radiową Eska. Zaraz po niej na scenie pojawiła się formacja News z Lublina - wschodząca gwiazda nurtu disco. Mimo późnej pory, fanów dobrej zabawy nie ubywało, a Marek Lemieszek ze swoim zespołem dał prawdziwego czadu. Na koniec do wspólnego tańca zaprosił zespół Cover.

Cała impreza miała charakter festynu rodzinnego, gdzie wątkiem przewodnim była rekreacja i turystyka, którą można uprawiać na terenie Gminy Kłodawa. Nie zabrakło Nadleśnictwa Kłodawa, stoisk promocyjnych gminy, Warsztatów Terapii Zajęciowych, przejażdżek kucami ze stajni Robir, "koni mechanicznych" prezentowanych przez Klub Motocyklistów "Miś", aż w końcu seniorów, myśliwych i wędkarzy - którzy częstowali dziczyzną i rybami. Wójt zaprosił natomiast na degustację "Zupy Wójta", a Rady Rodziców ze szkół w Kłodawie i Różankach zapraszały na domowe ciasta. O sportowy aspekt zadbało Stowarzyszenie "OKO" - organizator tradycyjnego biegu "Szlakami Jeziora Kłodawskiego".

Nad zabezpieczeniem i bezpieczeństwem w trakcie festynu czuwały jednostki OSP, straż gminna, służba medyczna i policja. Całość przebiegła bardzo sprawnie i nawet bardzo kapryśna ostatnimi czasy pogoda sprzyjała uczestnikom zabawy. Mega atrakcję stanowiła również tegoroczna loteria fantowa, gdzie z okazji X Kłodawskiej Majówki do wygrania było 10 rowerów. Szczęśliwcom, którzy na dwóch kółkach odjechali z Kłodawy gratulujemy wygranej, a wszystich Państwa zapraszamy za rok, na XI Kłodawską Majówkę.

interreg stopka