PRZEGLĄD WOKALNY "O KŁODAWSKIEGO SŁOWIKA 2017"

W miniony weekend w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się tegoroczna edycja popularnego "Kłodawskiego Słowika". Zmagania rozpoczęły prezentację przedszkolaków, które jak zawsze zostały ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Z racji młodego wieku ich występy nie były oceniane, a sam udział premiowany był równorzędnymi wyróżnienianiami i nagrodami. W tym roku mali artyści nie tylko doskonale się przygotowali pod względem wokalnym ale również pod względem doboru strojów i choreografii.

Występy ich starszych kolegów podlegały już weryfikacji jurorów. Prezentacje podzielone były na kilka kategorii, a ich poziom wzrastał wraz z wiekiem uczetników. Nagrodą główną w każdej grupie był tytuł "Laureata" oraz statuetka "Kłodawskiego Słowika", dodatkowo pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nie można też zapomnieć o fakcie zapraszania najlepszych wokalistów do udziału w koncercie w trakcie tegorocznej Kłodawskiej Majówki.

Jury w składzie:
Agnieszka Kliszczyk - wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach,
Jerzy Dutkiewicz - muzyk, pedagog, basista Teatru Muzycznego "Terno" i zespołu Radio Landsberg,
Marek Zalewski - muzyk, tegoroczny laureat "Motyla" - nagrody kulturalnej Prezydenta m. Gorzowa Wlkp.,
po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, kierując się kryteriami zgodnymi z regulaminem konkursu postanowiło przyznać:

w kat. szkół podstawowych, kl. I-III:
I miejsce i tyt. laureata - Hanna Stasiak,
II miejsce - Oliwia Lewandowska,
III miejsce - Sandra Gromala,

w kat. szkół podstawowych, kl. IV-VI:
I miejsce i tyt. laureata - Lena Juszkiewicz,
II miejsce - Melisa Kobus,
III miejsce - Julia Rydzaj,

w kat. gimnazjum:
I miejsce i tyt. laureata - Julia Kasińska,
II miejsce - Paulina Stasiak,
III miejsce - Roksana Lange

Jury podkreśliło wysoki poziom konkursu i sprawną organizację, jednocześnie życząc dalszego rozwoju i kontynuacji konkursu w przyszłych latach.

interreg stopka