DISCO FETA

Finaliści telewizyjnego show emitowanego w ogólnopolskiej stacji Polo TV, 4 listopada zagrali wspólny koncert w Gminnym Ośrodku Kultury. Była to nie lada gratka dla fanów muzyki disco. Pierwszy na scenie pojawił się Łukasz Rosiński z Ząbek pod Warszawą. Niezwykle utalentowany i bardzo przystojny, młody wokalista bardzo szybko rozruszał publiczność, W jego wykonaniu usłyszeć można było znane covery na czele z kompozycjami zespołu Power Play, które śpiewał również w programie.

Następnie wystąpił zespół Fantom z Brodnicy koło Torunia, w którego składzie gra trzech braci. Mimo krótkiego stażu mają na swoim koncie autorskie piosenki oraz koncerty na dużych festiwalach muzyki dance. Wokalistą zespołu jest dwudziestoletni Paweł Zembrzycki, który barwą swojego głosu, charyzmą i energią sceniczną uwiódł jurorów IV edycji Disco Star. Jako trzeci zagrał zespół Doxxx z Kędzierzyna Koźle, którego lider Michał Kacperczyk zanim rozpoczął działalność zespołu Doxxx, był członkiem legendy polskiego disco - zespołu Classic. O ich popularności najlepiej świadczą "Nagrody Publiczności" zdobywane w 2014 roku w Hajnówce i rok później na festiwalu w Uniejowie. W tym roku Doxxx zagrali m. in. na największej imprezie Disco w Ostródzie.
IV edycję Disco Star wygrał zespół Reflex, którego w Wojcieszycach nie mogło zabraknąć. Reflex podobnie jak zespół Fantom przyjechał z woj. kujawsko-pomorskiego. Wokalistką zespołu jest Asia Korycka, która próbowała już wcześniej swoich sił w Disco Star, ale dopiero z całym zespołem osiągnęli wielki sukces w postaci wygranej. Zespół obecnie pracuje nad debiutancką płytą, a ich pierwszym singlem jest piosenka Oszalalem. Na koncernie Relfex premierowo zaprezentował swój najnowszy singiel, który dzień wcześniej został nagrany w Biłymstoku i po raz pierwszy wykonany publicznie w Gminnym Osrodku Kultury. Kilkugodzinny koncert zakończył zespół Cocktail Boys z Gorzowa. Zespół coveruje największe hity disco polo w autorskich, poprockowych aranżach. Zespół okazał się odkryciem muzycznym IV edycji programu Disco Star, co było wielokrotnie podkreślane przez jurorów programu i zapraszane gwiazdy.
Dodatkową atrakcją była oprawa wizualna, przygotowana przez Rafała Fórmaniaka, który również w programie dbał o wizuale. Rafał obecnie mieszka w Warszawie, na co dzień pracując m.in. z Zakopower czy Ich Troje, ale urodził się i wychował w Wojcieszycach gdzie do dzisiaj mieszkają jego rodzice. Komputerowe grafiki, które towarzyszyły występom zespołów w trakcie Disco Feta stworzyły niezapomniany klimat. Cały koncert można uznać za bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.