OFICJALNE OTWARCIE GMINNEGO CENTRUM KULTURY W KŁODAWIE

GCK dron CAVOK

Długo oczekiwana inwestycja, jaką jest Gminne Centrum Kultury w Kłodawie, oficjalnie została oddana do użytku. Nowoczesny budynek skupia w sobie działalność Sołectwa Kłodawa, świetlicy dziecięcej, zespołu Kłodawianki, jak również jest nową siedzibą Gminnej Biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury. Uroczyste otwarcie nastąpiło 27 lutego 2020 roku. Wójt Gminy Anna Mołodciak, witając gości, zwracała się głównie do swoich mieszkańców, zapraszając do tego by czynnie uczestniczyli w bogatym życiu kulturalno-społecznym Kłodawy, oraz korzystali z nowych możliwości, jakie daje budynek GCK szyty na miarę XXI wieku.

Po wielu ciepłych słowach, które padły sceny nowej sali widowiskowej, przyszedł czas na prezentacją - najpierw multimedialną, opisującą przebieg inwestycji, następnie werbalną gdzie zaproszeni goście obejrzeli dokładnie cały budynek. W części artystycznej swój show zaprezentował znany, polski aktor Artur Barciś, który z dużą dozą humoru opowiedział o swoich aktorskich perypetiach. Zabawne historie, ubrane w dźwięki kapeli występującej z aktorem, oraz nawiązania do lokalnej działalności kulturalnej doskonale wpisały się w sam fakt oficjalnego otwarcia. Po uczcie na scenie, w jednej z najładniejszych sal GCK, sali konferencyjnej czekała uczta dla ciała - część kuluarowo-bankietowa, w której pięknie podane przystawki serwował Dawid Szkudlarek - zwycięzca VI edycji programu telewizyjnego Top Chef, prywatnie mieszkaniec Kłodawy. Na przywitanie gości, w drugiej części wieczoru zagrał na akordeonie Dawid Gigoła, również mieszkaniec Gminy Kłodawa
Okazały obiekt jak i sama uroczystość chwalone były przez wszystkich przybyłych, na czele z Europoseł Elżbietą Rafalską, posłanką Krystyną Sibińską, władzami województwa, powiatu, radnymi i sołtysami Gminy Kłodawa, partnerskiej Gminy Sellowland z Niemiec, przedstawicielami mediów i pozostałymi gośćmi związanymi z naszą gminą zawodowo jak i prywatnie.
Koszt całej inwestycji wyniósł ok 9 milionów złotych, dofinansowany został z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Sama budowa i proces projektowy trwał kilka lat, a w prace zaangażowanych było wielu pracowników Urzędu Gminy, z Biurem Funduszy i Promocji oraz Grzegorzem Zapytowskim z referatu inwestycyjnego Gminy Kłodawa na czele.