PONAD 26.000 ZŁOTYCH DORZUCIŁA KŁODAWA DO TEGOROCZNEJ ZBIÓRKI WOŚP !!!

20200130 1885058596

Pierwsze kwesty 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się po godzinie ósmej rano. Uczniowie szkół z Kłodawy i Różanek pojawili się na ulicach poszczegółnych sołectw. Mimo wczesnej pory i zimowej aury, atmosfera była bardzo gorąca, a mieszkańcy Gminy Kłodawa chętnie wrzucali datki do puszek.

O godz. 15.00 Klub Morsa Eskimo oficjalnie rozpoczął kłodawski finał, a całość atrakcji artystycznych wystartowała godzinę później w Szkole Podstawowej w Kłodawie. Bogaty program przygotowali głównie uczniowie kłodawskiej placówki, ale na scenie nie zabrakło młodych wokalistów ze szkoły w Różankach, oraz sekcji GOK. Z zaproszenia skorzystał również Zespół Artystyczny "Buziaki" z Gorzowa, cheerleaderki Warty Gorzów, oraz Klub Tańca Sportowego "Mirage". Chwytające za serce przedstawienie przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Chwalęcić, którzy jednocześnie dołączyli się do zbiórki przekazując swoje prace do licytacji. Finałem artystycznych atrakcji był koncert Aleksandry Falkowskiej, uczestniczki Disco Star - talentshow emitowanego na kanale Polo TV. Po godz. 20-tej rozbłysło tradycyjne "Światełko do Nieba" - mieszkańcy gminy rozpalili zimne ognie, a pokaz tańca z ogniem wykonała grupa Homra Fireshow, działająca przy Gminnym Ośroku Kultury w Kłodawie.
Imprezie towarzyszyły liczne licytacje... tradycyjnie najbardziej cenne były gadżety WOŚPu i Przsytanku Woodstock, gadżety sportowe (Stal Gorzów, Stilon Gorzów, Warty Gorzów, GKP Kłodawa), kosze rozmaitości przekazane przez Wójta Gminy Kłodawa, zespoły gminne: Kłodawianki, Kosy i Bukowina oraz wiele innych gadżetów przekazanych w dniu imprezy przez osoby prywatne. Łącznie, sprzedane przedmioty uzyskały kwotę blisko 8tys. złotych. Cała suma uzbierana w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku, to kwota 26.067,56 + ok.1000 złotych w walutach obcych!!! DZIĘKUJEMY
Finał koordynował Gminny Ośrodek Kultury, a w całą akcję zaangażowanych było wiele gminnych instytucji, poczynając od Straży Gminnej i jednostek OSP odpowiedzialnych za zabezpiecznie imprezy, poprzez pracowników Urzędu Gminy Kłodawa (Marta Więckowska, Joanna Gozdowska, Elwira Cierniewska, Cecylia Kustorz), liczących zebrane pieniądze, po Szkołe Podstawową w Kłodawie i jej pracowników, gdzie odbył się finał.
Razem zagralismy w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej.