KŁODAWSKA NOC ROCKOWA / ZLOT PRL

20180809 1543561489

Weekend mocnych dźwięków w Kłodawie za nami. Kłodawska Noc Rockowa oraz Zlot PRL zgromadziły w tym roku 11 kapel oraz dziesiątki zabytkowych samochodów i motocykli. Impreza wystartowała w sobotę po godz. 16tej, gdy jako pierwsza na scenie pojawiła się kapela Emerjod z Gorzowa. Jest to zespół, który praktycznie jest z nami od samego początku, podobnie jak Radio Landsberg które za zagrało jako drugie. Kolejną formacja Kłodawskiej Nocy Rockowej był zespół Eta ze Szczecina, zespół który w tym roku zagra również na ukraińskiej edycji "Przystanku Woodstock", do którego wygrał eliminacje. Następnie zagrali Forbidden Souls z Gorzowa, Run The River z Warszawy oraz gwiazda KNR czyli legenda polskiej sceny punk-rockowej zespół Proletarya.

Oley i jego koledzy pokazali pełną klasę rock'n'rollowego grania, prezentując zarówno materiał z nowej płyty i największe hity zespołu. Koncert Proletaryatu poprzedził Teatr Ognia Eris z Gorzowa, dając kilkunastominutowy pokaz tańca z ogniem. Impreza miała też wymiar charytatywny. W tym roku środki były zbierane na leczenie i rehabilitację Krzysia z Łośna, który od urodzenia wzmaga się z porażeniem mózgowym.
Zlot PRL, czyli drugi dzień naszej zabawy rozpoczął się od parady. Samochody Classic Cars Gorzów i Automobil Klubu Gorzowskiego ruszyły ulicami Gminy Kłodawa i Gorzowa by zaprosić wszystkich na błonia. Na scenie w dalszym ciągu myzcznie... ale nieco lżej niż w sobotę. Jak pierwsza zagrała formacja Cocktail Boys z Gorzowa, następnie Poczekalnia ze Strzelec Krajeńskich, Grubsza Strona Rabarbaru z Gorzowa, a ramach oddechu pomiędzy koncertami przeprowadzono Loterię Fantowa Wójta. Gościnna, jak zawsze Anna Mołodciak gospodarz gminy, przygotowało gadżety promocyjne związane z turystyką i rekreacją na terenie Gminy Kłodawa z nagrodą główną czyli rowerem na czele. Nastepnie na scenie pojawiły się niedzielne gwiazdy: Łukasz Łyczkowski & 5 Rano, zabierając publiczność przede wszystkim do krainy bluesrocka, oraz legenda polskiego reggae czyli zespół Jafia. Zespół nowminowany do Fryderyków 2016, z płytą Karavana również nie zawiódł swoich fanów, dając bardzo dobry koncert z utworami odzwierciedlającymi przekrój 25-letniej działalności formacji.