LATO W TEATRZE

20180809 1671239104

Projekt "Lato w Teatrze" realizowany był w Wojcieszycach, w okresie wakacyjnym, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gminny Ośrodek Kultury z Kłodawy znalazł się wśród 40 ośrodków z całej Polski, które uzyskały dofinansowanie w ramach programu Instytutu Teatralnego im Z.Raszewskiego z Warszawy. Zajęcia miały formę warsztatów, w których udział wzięła 30 osobowa grupa uczestników i kończyły się prezentacją spektaklu "Okulary Czary Mary" w dwóch odsłonach, w Wojcieszycach i w Kłodawie.

"Okulary Czary Mary" - za pomocą magicznego przedmiotu, jakim są tytułowe okulary uczestnicy przenieśli się w świat marzeń. Założenia projektu oparte były na podstawie przygód Katarzynki, tytułowej bohaterki mini-powieści Patricka Modiano, która jest prawdziwą marzycielką, a jej tajną bronią są okulary.... kiedy je zdejmuje może marzyć, a prawdziwy świat staje się nieostry. Dzisiejsza rzeczywistość, która otacza młodego człowieka, to świat często odbierany 1:1 - dosłowny, skończony, jednzoznaczny, przez co dzieci zatracają swoją naturalną zdolność przenoszenia się do krainy marzeń.
Projekt, realizowany w ramach "Lata w Teatrze" na terenie Gminy Kłodawa, poświęcony był marzeniom i metodom ich wyzwalania, czyli ćwiczeniu wyobraźni. Każdy z uczestników, na zakończenie warsztatów, mógł odnaleźć swój własny sposób na przenoszenie się do krainy marzeń. Pomagały im w tym ogromne okulary, które przeniosły ich do świata wyobraźni.

instruktorzy:
Cezary Żołyński - aktor Teatru im. J.Osterwy w Gorzowie
Karolina M iłkowska - Prorok - aktorka Teatru im. J.Osterwy w Gorzowie
Iwona Kusiak - dramaturg, autor sztuk dla dzieci i dorosłych
Iza Toroniewicz - scenograf i kostiumolog
Marek Popis - muzyk, pedagog
Jarosław Pikuła - animator kultury

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.