ZJADĄ DO NAS Z 3 KONTYNENTÓW NA FESTIWAL „FOLK PRZYSTAŃ”

FOLK plakat x800

Na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Folk Przystań” wystąpią artyści z Ameryki Południowej, Europy i Azji. Będzie można oglądać koncerty, odpocząć w Kreatywnej Strefie Relaksu, a także bawić się z zespołami w ramach Klubu Przyjaciół Festiwalu…

Aż trudno uwierzyć, że w czerwcu będziemy obchodzić już 25. urodziny MFT „Folk Przystań”. Wydarzenia festiwalu rozpoczną się 24 czerwca, a wielki finał nastąpi 29 czerwca. Działania festiwalu nie zamkną się tylko w granicach Gorzowa, ale sięgną również do mieszkańców gminy Kłodawa, do Barlinka, Kostrzyna, Myśliborza i Skwierzyny.

Już wiadomo, że do Gorzowa przyjedzie około 300 tancerzy i muzyków z: Kolumbii, Kazachstanu, Malezji, Łotwy, Indonezji, Czech, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii i Polski. Będą rywalizować w międzynarodowym konkursie tanecznym, ale przede wszystkim będą dzielić się swoją kulturą, muzyką, tańcem i pięknymi strojami. Na scenach pośród międzynarodowych grup folklorystycznych zaprezentują się także lokalne zespoły: ZTL „Mali Gorzowiacy”, ZT „Aluzja” i ZA „Buziaki”.

W programie zaplanowano koncerty w Amfiteatrze, czyli Koncert Jubileuszowy pod hasłem „Łączy nas taniec” i Koncert Galowy, przegląd konkursowy w Teatrze im. J. Osterwy, występy w Kłodawie o nazwie „Lasy i obertasy”, a także powrócono do tradycji wspólnego, ponadreligijnego uczestnictwa we mszy świętej. Nowością będą dodatkowe działania w przestrzeni miasta – na Osiedlu Górczyn, przy fontannie Motylia, powstanie specjalna Kreatywna Strefa Relaksu, w której, w czasie festiwalu, mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny, zarówno leniwie, odpoczywając przy miłej muzyce i w rodzinnej atmosferze, jak i kreatywnie, biorąc udział w warsztatach i zabawach.

Bieżące wydarzenia i informacje znajdują się na stronie: www.festiwal.gorzow.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/festiwal.gorzow.

Program festiwalu:
24.06, godz. 9.00 Jubileuszowa Msza Święta, kościół pw. Pierwszych Męczenników Polskich
25.06, godz. 20.00 Koncert Jubileuszowy „Łączy nas taniec”, Amfiteatr
(bilety 5 zł, do nabycia w kasach Amfiteatru przed koncertem lub w Młodzieżowym Domu Kultury – na pozostałe wydarzenia wstęp wolny)
26.06, godz. 17.00 „Kłodawskie lasy i obertasy”, Kłodawa - plac 700-lecia (przy tesco)
27.06, godz. 16.00 Koncert konkursowy, Teatr im. J. Osterwy
29.06, godz. 19.00 Koncert Galowy, Amfiteatr
Codziennie od 24.06 do 28.06 w godz. 16.00-19.00 Kreatywna Strefa Relaksu, Fontanna Motylia, Park Górczyński