LATO W SANTOCZNIE

Festyn rodzinny pod hasłem "Lato w Santocznie" odbył się 16 lipca, na placu przy świetlicy gminnej. Sołtys i Rada Sołecka Santoczna, po kilkuletniej przerwie powrócili do formuły letniego spotkania z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi w ośrodkach agroturystycznych w Santocznie, w formie pikniku. Nie zabrakło swojskich specjałów w postaci domowych wypieków, miodu, nalewek czy potraw z grilla. Oprawę artystyczną zapewniły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury - Bukowina ze Zdroiska, Kłodawianki z Kłodawy oraz Kaskada i taneczny zespół Rivers z Santoczna. Kulturę cygańską przybliżyły siostry z duetu Jeg...Duj...Roma., które zatańczyły w Santocznie w dwóch blokach. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, której losy rozeszły się w ekspresowym tempie, a zwycięzca odjechał nowym rowerem. Po godzinie 20 - tej rozpoczęła się wieczorna zabawa, którą w koncertowym stylu poprowadził duet z zespołu Cocktail Boys - Jarek Pikuła i Andrzej Jóźwiak.