KŁODAWSKA MAJÓWKA 2015

Tegoroczna majówka, już nie po raz pierwszy odbyła się w ostatni weekend maja. Była to doskonała okazja, by oprócz tradycyjnego święta mieszkańców Gminy Klodawa uczcić również święto najmłodszych. Kłodawską Majówkę rozpoczął więc Gminny Dzień Dziecka. Od godziny 12.00 na scenie występowały dzieci i młodzież z zespołów szkół w Kłodawie i Różankach, przedszkolaki - uczestnicy tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego "O Kłodawskiego Słowika", oraz zespoły reprezentujące świetlice gminne, które wystąpiły w programie Mini Playback Show. Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak oraz Sołtysi i poszczególne Rady Sołeckie zadbały o atrakcje w postaci "dmuchanych zjeżdżalni", poczęstunku z grilla, waty cukrowej, lodów i mnóstwa słodyczy.

Dostępne były również quady, a do wspólnych zdjęć i przejażdżek motocyklami nieco większego kalibru zaprosił Klub Motocyklowy MIŚ z Gorzowa. O godz. 15.00 rozpoczął się Blok Kultury i Tradycji Lokalnej, w trakcie którego wystąpiły gminne zespoły śpiewacze: Bukowina ze Zdroiska, Brzezinki z Santocka, Echo z Wojcieszyc, Kaskada z Santoczna, Kłodawianki z Kłodawy oraz Róży Kwiat z Różanek; zatańczyły formacje działające przy świetlicach gminnych: JMJ z Santocka i Rivers z Santoczna oraz Szczęśliwa Trzynastka z Gorzowa. Nie zabrakło również "Kłodawskich Słowików" - laureatów w kat. szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Wieczorem na scenie pojawił się zespół coverowy Bez Ograniczeń, gwiazda muzyki dance zespół Extazy oraz formacja Cocktail Boys, która widowiskowym koncertem zakończyła tegoroczną majówkę.

Nie zabrakło tradycyjnych loterii fantowych Wójta - pani Anna Mołodciak zadbała o to, by i w tym roku rozlosować wiele nagród związanych z turystyką... i z rowerami na czele. Do rekreacji na terenie naszej gminy zachęcały też biegi - zarówno te szkolne jak i Bieg Szlakami Jeziora Kłodawskiego przygotowany i przeprowadzony przez Stowarzyszenie OKO z Kłodawy.

W tegorocznej majówce czynnie brało udział również Stowarzyszenie Kultury i Sztuki z Falkenhagen - partnerzy Gminnego Ośrodka Kultury. Współpraca nawiązana kilka lat temu owocuje wieloma ciekawymi inicjatywami, w tym organizacją imprez kulturalno-rekreacyjnych po obu stronach granicy. Kłodawska Majówka 2015 uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych przyznawanych przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu "Pro Europa Vuadrina".

Nad zabezpieczeniem i bezpieczeństwem w trakcie festynu czuwały jednostki OSP, straż gminna, służba medyczna i policja. Całość przebiegła bardzo sprawnie i nawet bardzo kapryśna ostatnimi czasy pogoda sprzyjała uczestnikom zabawy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”
„Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”