HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

-20Reprezentacje świetlic gminnych 25 października zmierzyły się w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Zespole Szkół w Różankach. Turniej odbył się w dwóch fazach. Po losowaniu, drużyny podzielono na dwie grupy, a mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy spotkały się w półfinałach, pozostałe zakończyły turniej. W grupie I najlepsze były Wojcieszyce oraz Chwalęcice zdobywając po 7pkt.. Grupę II wygrało Rybakowo zdobywając komplet 12 pkt., a drugie miejsce zajęła Kłodawa z dorobkiem 6pkt.

Półfinały:
Rybakowo – Chwalęcice 4:0
Wojcieszyce – Kłodawa 1:0

Oba mecze finałowe były bardzo zacięte i o miejscach na podium decydowały rzuty karne. Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz o zwycięstwo w całym turnieju. Wojcieszyce prowadziły przez większą część spotkania 1:0. W ostatnich sekundach, z rzutu wolnego, Ryabokowo zdobyło wyrównującego gola, doprowadzając tym samym do rzutów karnych, w których okazali się lepsi.

Finały:
mecz o III miejsce: Kłodawa – Chwalęcice 0:0 (karne 1:0)
mecz o I miejsce: Wojcieszyce – Rybakowo 1:1 (karne 0:2)

Klasyfikacja turnieju:

1. RYBAKOWO
  2. WOJCIESZYCE
  3. KŁODAWA
  4. CHWALĘCICE

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a za pierwsze trzy miejsca puchary, medale i nagrody rzeczowe. Turniej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, ZS w Różankach oraz instruktorki świetlicy z Różanek.

Nagrody ufundowali:
wójt Gminy Kłodawa – Anna Mołodciak,