KŁODAWSKA MAJÓWKA 2024
ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I KLASYCZNYCH

GMINNY DZIEŃ SENIORA

W ramach Lubuskiego Tygodnia Seniorów, w Kłodawie 10 października odbyło się uroczyste spotkanie zarządów Gminnych Klubów Seniora, połączone z jubileuszem "Złotych Godów" par małżeńskich. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez ks. proboszcza Tadeusza Stachurę, a następnie w klimacie "wesela" zorganizowano zabawę w sali wiejskiej w Kłodawie.W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wicewojewoda Jan Świrepo wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwu Krystynie i Janowi Nurskim, Zenobii i Zenonowi Kowalskim, Halinie i Ryszardowi Wilkom, Irenie i Tadeuszowi Lasoniom. We wrześniu Złote Gody obchodzili również Państwo Maria i Władysław Brygierowie (pan Władysław otrzymał medal pośmiertnie). Po części oficjalnej goście zasiedli do wspólnego biesiadowania, a przygrywały im Kłodawianki i Kaskada.